Кіно-вихідні в Острозькій академії

Перший день мистецького проекту розпочався ярмарком місцевих майстрів та вокально-інструментальними виступами. Окрім того, у підтримку українського кіно провели аукціон авторської ляльки-мотанки. Також упродовж проекту серед гурманів українського кіно поширювали авторські оригінальні листівки із логотипами «Ми підтримуємо українське кіно».

Мистецький захід «12+1 годин(а) українського кіно» не обмежився лише переглядом фільмів. Викладачі та студентство Острозької академії мали ще й унікальну нагоду поспілкуватися із Михайлом Іллєнком та Дмитром Лінартовичем на урочистому відкритті проекту, а також 20 травня під час прес-конференції, що транслювалася в онлайн-режимі. Журналісти, студенти і гості дякували режисеру та актору за промоцію вітчизняного кінопродукту та скористалися можливістю дізнатися більше про залаштункові курйози, саму історію створення фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», а також поговорити про український кінематограф загалом. Цього ж дня до уваги кіноманів у Культурно-мистецькому центрі НаУ«ОА» були запропоновані кінокартини вітчизняного виробництва, зокрема художній фільм режисера Вадима Іллєнка «Останній бункер» (1991) та кінострічка Михайла Іллєнка «Фучжоу»(1993). Ці фільми стали завершальним акордом у програмі кінопоказу на 13 годин.

Кіноподія такого масштабу в Острозі відбулася вперше, що додало їй неабиякого резонансу. Як вважає виконавець головної ролі у фільмі «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Дмитро Лінартович, цей мистецький захід покликаний змінити ставлення глядачів до вітчизняного кіно.

Ліна ТИМОЩУК