Кінотеатр «Жовтень» святкує свій 80-й ювілей

 Історія «ЖОВТНЯ» тісно пов’язана з подіями історії нашої країни, а також з історією  вітчизняного і світового кіномистецтва, адже  на його екранах демонструвалися  майже всі  кращі фільми радянського кіно,  а також видатні картини зарубіжного. В його кінозалах виступали провідні діячі українського кіно, представляючи свої твори небайдужим кіноглядачам.

 Найважчим, трагічним періодом в історії кінотеатру були роки фашистської   окупації Києва, коли кінотеатр  обслуговував окупаційну армію і показував фільми німецькою мовою. Не кращими роками для «ЖОВТНЯ» були й 90-ті, коли кіно було витіснено з кінотеатру, а в кінозалах панував  нічний клуб під цинічною назвою «Аль Капоне».

  Починаючи з 2000-го року  «ЖОВТЕНЬ» веде відлік своєї нової історії. Будівля відремонтована, у двох кінозалах встановлена сучасна  апаратура, в тому числі звукова система «DOLBY», нові глядацькі крісла, відкрито кафе, буфет, магазин відеодисків, арт-галерею, конференц-комплекс.  І головне, —  додатково відкрито три невеликі комфортні відеозали  для  перегляду артхаузного, авторського кіно.

  Зараз «ЖОВТЕНЬ» — це  5-ти зальний  кінокомплекс,  який має сучасне кінообладнання, відповідну інфраструктуру і цікавий, грамотно спланований репертуар. Колектив кінотеатру налічує понад 40 персон, які отримують належну зарплатню. Аудиторія кінотеатру в 2010 році  склала  120 тис. глядачів при  соціально доступній середній вартості  кіноквитка 29 грн. Податків, зборів, платежів у бюджет в 2010 році «Жовтень»  сплатив понад 1,5 млн.грн. Бюджетної підтримки не одержував, податковими пільгами не користувався.

               «ЖОВТЕНЬ» веде активну кінопропагандистську, кінопросвіт-ницьку  роботу. В його залах, крім поточного прем’єрного репертуару, проходять регулярні фестивальні покази, кіноретроспективи, тематичні програми, прем’єри, творчі зустрічі глядачів з кінематографістами України, зарубіжних країн.

                 Значна доля екранного часу «ЖОВТНЯ» — кіно європейських країн. Така увага до європейських фільмів відзначена  відповідною інституцією  Європейського Союзу, внаслідок чого «ЖОВТЕНЬ» /один з двох кінотеатрів від України/ прийнятий до Міжнародної асоціації європейських кінотеатрів «ЄВРОПА-СІНЕМА», чим підтверджено   відповідність  організаційного і культурного рівня роботи  кінотеатру європейським стандартам.

                 Всі ці успішні аспекти діяльності «ЖОВТНЯ»  в останні роки стали можливими завдяки наполегливій творчій праці стабільного колективу на чолі з директором Людмилою  Горделадзе, членом правління Національної Спілки кінематографістів України,  яка очолила це підприємство на початку 2000-го року, прийнявши його в досить незадовільному стані, таким, що навіть не проводив  основну діяльність, – показ кінофільмів.

                 А нині «ЖОВТЕНЬ» — це  справжній сучасний заклад  культури, успішне столичне підприємство  національної кіноіндустрії, дбайливо охоронюваний трудовим колективом  культурний  раритет міста Києва.

                  80-річчя «Жовтня»  — загальноміська культурна подія – для киян, культурної громадськості, засобів масової інформації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*