Фестиваль «Срібна акула» очима журналу «Стіна»

25 квітня 2010 року завершився ювілейний, Десятий міжнародний фестиваль підводного зображення „Срібна акула”, який з 2001 року проводить „Група компаній „Срібна акула””, що є єдиним вітчизняним виробником гідрокостюмів, водолазного спорядження і аксесуарів для дайвингу в Україні. За словами Президента і організатора  фестивалю Наталії Балашової – фестиваль підводного зображення „Срібна акула” відіграє важливу роль у розвитку дайвингу як в Україні, так і закордоном. Мені приємно, що наш десятий фестиваль проходить в рік, коли весь світ святкує 100-річчя від дня народження відомого в усьому світі пірнальника і дослідника морів Жака-Іва Кусто.

На сьогоднішній день в Україні не існує аналогів цьому фестивалю, де кожен відвідувач абсолютно безкоштовно може побачити підводний світ очима підводних фотографів, операторів, познайомитися з дивовижним живописом, аплікацією, відвідати майстер-класи і лекції відомих професіоналів підводної зйомки. Гостями цьогорічного фестивалю стали такі відомі метри як Андре Лабан – оператор Жака-Іва Кусто, художник, що малює на дні моря фарбами і режисер дивовижних фільмів, Крістіан Петрон, відомий в усьому світі своїми зйомками „Титаніка”, роботою з Люком Бесоном над „Блакитною сферою”, фільмами на каналі „Дискавері” тощо.

Свої роботи на фестивалі представили представники Нідерландів, Великобританії, Південної Кореї, Італії, США, Іспанії, Росії, Сербії, Македонії і України.

Для більшості учасників фестивалю „Срібна акула” стала трампліном у світ мистецтва і творчості. Як зазначив переможець цьогорічного фестивалю, який цього року переміг аж у трьох номінаціях Некрасов АндрійДля мене „Срібна акула” не просто трамплін, цей фестиваль дав мені путівку в життя і віру у себе і свої сили.

Мільченко Олександр, „Група компаній „Срібна акула””: „Дайвинг – це не просто спорт – мистецтво і знання. Ну і, безперечно, здоровий спосіб життя, адже для пірнальника необхідно мати міцне здоров’я, глибина не приймає слабкість. Море – це неймовірний світ, який так і не вивчили люди навіть на 10 відсотків. Фестиваль не просто відчиняє двері у незвіданий світ, він раз і назавжди закохує вас в море і його таємниці” 

Костилєва Наталія, координатор молодіжного журналу „Стіна”: „Ми вперше беремо участь у цьому фестивалі, але сподіваємося, що наша співпраця буде тривати тепер довго. Це не просто фестиваль – це цілий енциклопедичний живий світ. За чотири дні фестивалю я дізналась більше, аніж читала б цілий рік спеціалізовану літературу про море і його мешканців. Тут унікальне все, починаючи від колекції мушель Єрьоменко Віталія і закінчуючи дивовижними гостями фестивалю Андре Лабаном і Крістіаном Петроном. Дуже сподобалась підбірка конкурсних робіт фестивалю і ретроспектива фільмів. Усі гості журналу, які приходили на фестиваль залишилися враженими від побаченого і почутого, зацікавленість молоді зростає, а це означає лише одне – нові зацікавлення дадуть змогу відірвати молодь від вулиці, шкідливих звичок і комп’ютерів, що поглинають їх життя. Такі фестивалі мають проходити за підтримки держави, адже це те, що несе мистецтво, здоровий спосіб життя”.

Андре Лабан, художник, драйвер і оператор Кусто: „Коли ми дивимось на море, ми бачимо лише поверхню, фестиваль дає змогу подивитися, що ж там, на глибині. Море – це мудрість і лише там збереглися прадавні таємниці створення світу. Я приїжджаю на цей фестиваль вже десятий рік поспіль і відчуваю себе тут як вдома, все професійно і по-домашньому доброзичливо”

Журавська Кароліна Миколаївна, художник, створює композиції з кісток риб: ”Я вдруге беру участь у цьому фестивалі і скажу вам чесно, атмосфера і люди, які представлені тут – це щось неймовірне. Тут все цікаве і експоненти і відвідувачі і програма. А в минулому році я навіть отримала в рамках фестивалю приз глядацьких симпатій”

Жак Фор, Посол Франції в Україні: „Срібна Акула” щороку збирає в Києві професіоналів і любителів підводної фотографії, художників і режисерів фільмів на підводну тематику з 20 країн світу. Фестиваль підтримує творчі стосунки з багатьма міжнародними фестивалями, і, передусім із Всесвітнім фестивалем підводного зображення у Франції, під егідою якого він проходить”.

Балашова Наталія, Президент фестивалю „Срібна акула”: „Все починалось у далекому 2001 році. Ідея створення в Україні міжнародного фестивалю підводного зображення назрівала давно, мене десь рік вмовляв запустити цей проект Президент Всесвітнього фестивалю підводного зображення у Антібі Даніель Мерсьє і одного разу я не встояла… Перший фестиваль був доволі складним, адже ми лише вчились, я запитувала в усіх знайомих кінематографістів чим відрізняється плівка 34 мм і міні діві. Перший рік був важким тим, що ми входили в тему, ну, і безперечно, ці роки в економічному плані, після 90-х були важкими, дефолт 98-го року давав ще про себе знати… і кіно в Україні не знімалось, а підводне тим паче. Коли я зверталась до спеціалістів, які займались свого часу підводними зйомками вони в один голос говорили: „Про що ти говориш, країна не може підняти підводне кіно, а ти зібралась…” Але, якщо вже ти за щось взявся, то потрібно доводити до кінця, це моє життєве кредо. Перший рік у нас взяли участь представники з 11 країн світу, якщо чесно, я такого не очікувала. Ми спочатку наш фестиваль називали Київський фестиваль, а на першому фестивалі він став називатись міжнародний – це було дуже приємно, ми зібрали більше 60-ти фільмів на підводну тематику. Це дуже цікаво, були представлені різноманітні фільми і техніки, сьогодні молодь, що знімає, вже і не знає, як це знімати на плівку під водою, коли кожен кадр має значення. Сьогодні техніка на декілька порядків вища за ту, яка була десять років тому – це вже історія, але дуже цікава історія.

Мені найбільше подобається дух нашого фестивалю. У нас немає тої комерційної ярмарки, яка присутня на Московському фестивалі, безперечно, комерційність  має бути у рамках будь-якого фестивалю, але вона не має переважати, інакше мистецтво втрачає свій сенс. В рамках нашого фестивалю є виставка підводного спорядження, аксесуарів, яка знайомить із новинками. Бізнес і творчий дух доволі важко стикуються, тому ми намагаємось робити акцент на творчості.

Мені приємно, що сьогодні Україна все більше і більше захоплюються дайвингом. Європа давно вийшла на криву і досягла свого плата, Росія теж скоро досягне, а Україна лише йде до цього. Але якщо порівняти сьогодення і часи, років п’ять тому, коли дайвингом могли займатися лише люди заможні, то сьогодні це заняття стало доступним більшості. Поїхати в Єгипет набагато дешевше, аніж відвідати Крим, а там є усі умови для дайвингу. А ще мені неймовірно приємно, що наш фестиваль став за ці десять років для багатьох  поштовхом займатись підводною зйомкою. Я бачу як вони за десять років виросли, стали справжніми професіоналами.”

 Довідково:

 Переможцями цьогорічного фестивалю стали:

ГРАН ПРІ ЗА НАЙКРАЩУ ПІДВОДНУ ФОТОГРАФІЮ отримав Заварика Микола (Україна). Нагороджений вищою нагородою Фестивалю – „Срібною Акулою” і грошовою премією у розмірі 500€.

Найкраща фотографія В НОМІНАЦІЇ «ЗНІМОК У ПРІСНІЙ ВОДІ» – Некрасов Андрій (Україна) Нагороджений Дипломом переможця Фестивалю. Також Андрій Некрасов став переможцем у номінації найкраща фотографія „Людина і море” і найкраща фотографія в номінації „Чорно-біле фото”. Це доволі приємний факт, адже в минулому році більшу частину нагород отримали росіяни.

Найкраща фотографія В НОМІНАЦІЇ „Затонулі об’єкти” – Анатолій Бєлощин (Росія).

Найкраща фотографія В НОМІНАЦІЇ „Морські і річкові тварини” (флора і фауна) – Заварика Микола (Україна), «Давай дружити!» Нагороджений Дипломом переможця Фестивалю і Дипломом національної спілки фотохудожників України.

Найкраща фотографія В НОМІНАЦІЇ „Макрознімок” – наймолодша учасниця цієї номінації Меламед Марія, 14 років (Росія)

Найкраща фотографія В НОМІНАЦІЇ „Аматорська фотографія” – Мішина Наталія (Україна) Нагороджена Дипломом переможця Фестивалю і Дипломом національної спілки фотохудожників України.

НАЙКРАЩА ДИТЯЧАФОТОГРАФІЯ

Бевз Дмитро (Україна), 14 років, клуб «Дельта». Нагороджений Дипломом переможця Фестивалю і подарунком від Французького культурного центру в Україні.

Загайнова Анастасія (Україна), 14 років, клуб «Дельта» Нагороджена Дипломом національної спілки фотохудожників України за фотороботу «Кубік Рубик».

За великий внесок у роботу з дітьми і розвиток підводного мистецтва Клуб підводних фотографів Харківського обласного Палацу дитячої і юнацької творчості нагороджений Дипломом Фестивалю.

 Найкращий відеофільм

ГРАН ПРІ — НАЙКРАЩИЙ ВІДЕОФІЛЬМ 

Федір і Тетяна Лебедєви (Україна ), фільм «Легенда синього кольору – ескіз до портрету Андре Лабана». Нагороджені вищою нагородою Фестивалю — «Срібною Акулою» і грошовою премією в розмірі 1000€.

За фотографію до фільму Станіслав Мороз (Україна) нагороджений Дипломом Національної спілки фотохудожників України.

 

СПЕЦИАЛЬНЫЙ ПРИЗ ЖЮРИ

Крамаров Денис, 11 років, (Росія) нагороджений Дипломом Фестивалю як самий юний підводний оператор. Фільм «Танцплощадка».

Третьяков Максим (Україна), фільми «Таємниці Лембе», «Підводний калейдоскоп», «Сніданок черепахи» Нагороджений Дипломом Фестивалю за високу якість підводных зйомок.

Роджер Рос, (США), відеофільм «Романс Лембе» нагороджений Дипломом Фестивалю за найкраще зображення тваринних тропічних морів.

Куракин Олександр (Україна), автор відеофільмів «Тарханкут» і «Тарханкут ніч» нагороджений Дипломом Фестивалю за найкраще зображення тварин Чорного моря.

Сергій Партас, (Україна) нагороджений Дипломом Фестивалю за високий професіоналізм в створенні фільмів у прісній воді «Світ, який поряд», «Наследие» на затримці дихання.

Лагутін Андрій, (Україна) за створення відеокліпу на затримці дихання в прісній воді «Є такі краї» (музика Гаріка Сукачова)» нагороджений Дипломом Фестивалю і спеціальним призом OCEAN TV.

Живопис і скульптура

Найкраща живописна робота – Ходаковський Василь (Україна), «Романтики моря». Нагороджений вищою нагородою Фестивалю — «Срібною Акулою» і грошовою премією у розмірі 500€.

А переможцем у конкурсі дитячих малюнків на підводну тематику стала Слободян Ліза (Україна), 8 років, яку нагородили Дипломом фестивалю і подарунком від Французького культурного центру.

Андре Лабан

 

Цим закам»янілим жукам більше 70 мільйонів років

Амоніти

Зкам»яніла лапа ведмедя, якій більше 100 мільйонів років

Дитячі фантазії

Андре Лабан і його картина

Крістіан Петрон, Світлана Балагула і Костилєва Наталія

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*